Bawełna organiczna - 3 powody dla których pokochasz ją na zawsze!

2019-08-26
Bawełna organiczna - 3 powody dla których pokochasz ją na zawsze!

Twoje dziecko jest zapewne najcenniejszym skarbem w Twoim życiu. Wymaga zatem specjalnego traktowania. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że stosowanie niewłaściwych produktów dla dziecka może mieć ogromny wpływ na jego komfort i ogólne samopoczucie.

Czy zastanawiałaś się kiedyś z czego wykonuje się produkty, z którymi ma styczność Twoje maleństwo, zabawki, ubranka? Jak istotne jest dla Ciebie czy posiadają odpowiednie certyfikaty i czy masz pewność że są bezpieczne? Warto zatrzymać się na chwilę, usiąść i rozejrzeć po dziecięcym pokoiku. Zastanów się czy przedmioty, które tu znalazłaś na pewno są przydatne i dobre dla Twojego maleństwa.

Jako Babylonia specjalizujemy się w produktach, które wpisują się w ideę szczęśliwego macierzyństwa oraz sprzyjają harmonijnemu rozwojowi dziecka, dlatego chcemy Ci dziś pokazać dlaczego odpowiednie materiały są tak bardzo istotne dla Twojego maleństwa.

Chusta kółkowa Babylonia z bawełny organicznej

Bezpieczeństwo Twojego dziecka

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną Mamy coraz częściej pytają o produkty z bawełny organicznej.

Dlaczego tak się dzieje?

Do wytworzenia tradycyjnej bawełny wykorzystuje się wiele różnych szkodliwych chemikaliów i toksyn, które nie są i nie mogą być z niej usunięte w produkcji finalnego produktu. Oznacza to, że kiedy zakładasz dziecku koszulkę, lub dajesz ulubioną przytulankę czy kocyk, to ma ono bezpośrednią styczność z fabrycznie produkowanymi środkami chemicznymi.

Bawełna organiczną wytwarza się co prawda w znacznie bardziej złożonym procesie. Jednak nie wykorzystuje się przy tym żadnych szkodliwych chemikaliów ani toksyn, jakie stosuje się przy produkcji konwencjonalnej bawełny. Wymaga ona za to większego nakładu pracy i spełniania bardzo restrykcyjnych norm bezpieczeństwa.

Jeśli porównamy przetwarzanie bawełny organicznej oraz bawełny konwencjonalnej to są to dwa całkowicie odmienne procesy. Począwszy od nasion po ostateczne barwienie i drukowanie. W przypadku bawełny organicznej nasiona są organiczne, a gleba, na której rośnie bawełna, jest wolna od substancji chemicznych. Duże znaczenie ma również ochrona upraw przed owadami. Jest ona trudna, ale pozostaje wolna od toksyn. Nawet proces zbioru bawełny organicznej jest znacznie delikatniejszy, niż konwencjonalny. Dlatego właśnie wybierając bawełnę organiczną masz pewność, że jest bezpieczna dla Twojego dziecka.

Czy wiesz, że skóra niemowlęcia może być nawet 5 razy cieńsza i bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej? Skóra niemowlęcia jest również znacznie bardziej chłonna niż nasza. Oznacza to, że przy kontakcie z konwencjonalną bawełną dziecko jest znacznie bardziej wystawione na wchłanianie toksycznych składników i podrażnienia.

Zatem wybór produktów z bawełny organicznej jest bardzo ważny dla Twojego dziecka. Jeśli naprawdę chcesz ograniczyć czynniki podrażniające i kontakt z chemikaliami na kluczowym etapie rozwoju maluszka to potraktuj tę sprawę poważnie. Twój wybór sprawi, że nie tylko będzie zdrowsze, ale również będzie rozwijać się bardziej naturalnie i w komfortowych warunkach.

Bawełna Ograniczna - Babylonia

Twoje wybory mają wpływ na środowisko.

Bawełna organiczna jest uprawiana bez szkodliwych chemikaliów, dzięki czemu gleba, powietrze i woda są wolne od zanieczyszczeń, które powodują ogromne szkody w ekosystemie. Bawełna organiczna wytwarza około 46% mniej CO2 w porównaniu do bawełny konwencjonalnej. Zużywa również znacznie mniej wody do uprawy, ponieważ plantatorzy bawełny organicznej zwykle częściej używają deszczu do ich nawadniania. Zatem wybierając bawełnę organiczną chronimy środowisko. Dając dzieciom produkty z niej wykonane, czy to zabawki czy ubranka mamy pewność, że są to rzeczy zdrowe i bezpieczne.

Konwencjonalna bawełna „zasłużyła” na miano najbrudniejszej uprawy na ziemi. Zużywa 16% światowych środków owadobójczych i każdego roku przeznacza się na nią w trujących pestycydach 2 miliardy dolarów. Pestycydy i insektycydy stosowane w produkcji bawełny zanieczyszczają glebę, wykorzystywaną do uprawy roślin, powietrze, którym oddychamy, i wodę, którą pijemy.

Globalne zużycie nieorganicznej bawełny uwalnia do atmosfery ogromne ilości gazów cieplarnianych, około 220 milionów ton rocznie. 1 tona konwencjonalnego włókna bawełnianego wytwarza 1,8 tony CO2. Szkody wyrządzone nam i środowisku przez uprawę bawełny nieorganicznej są ogromne i stanowią realne zagrożenie dla nas i naszej planety. Czy chcesz być za to odpowiedzialna?

Chroń środowisko z marką Babylonia

Jakość ma znaczenie.

Czy zdarzyło Ci się kupić bawełnianą koszulkę, która po jednym praniu nadawała się do wyrzucenia? Na pewno nie uszyto jej z bawełny organicznej.

Bawełna organiczna jest zdecydowanie lepszej jakości niż bawełna konwencjonalna. Przede wszystkim zachowuje swój naturalny stan, jest przeciwbakteryjna, odporna na pleśń i milsza w dotyku. Te cechy sprawiają, że skórze dziecka łatwiej oddychać i nie jest narażona na alergie, dzięki czemu Twoje dziecko jest szczęśliwe i czuje się komfortowo.

Lepsza jakość to też mniejsze wydatki. Trwalsze produkty nie zużywają się tak szybko i nie musisz ich co chwile wymieniać. Dobrze wiesz, że dziecko w okresie niemowlęctwa naprawdę nie potrzebuje zbyt wiele. Zatem rozważ zakup kilku, ale dobrej jakości produktów, zamiast szafy pełnej byle jakich.

W Babylonia jest dla nas niezmiernie ważne by chronić. Twoje dziecko już od pierwszych dni. Czujemy się za nie odpowiedzialni, dlatego wszystkie produkty tekstylne; chusty do noszenia, zabawki, przytulanki oraz akcesoria dla dzieci wykonujemy z bawełny organicznej. Myślimy o tym dla Ciebie i Twojego dziecka.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel