5 przydatnych przedmiotów, które pozwolą ukołysać zmysły maluszka.

2019-08-23
5 przydatnych przedmiotów, które pozwolą ukołysać zmysły maluszka.
Między brzuszkiem Mamy a światem zewnętrznym.
Wiek niemowlęcy najczęściej kojarzymy z błogością i wyciszeniem, postrzegając świat dziecka jako przyjazny i bezpieczny. Nie zdajemy sobie sprawy, że już od momentu narodzin, mały człowiek jest dosłownie bombardowany różnymi bodźcami. Wszystko jest dla niego nowe, trochę przerażające i kompletnie różne od dotychczas znanego świata.
Ostre światło, nowe zapachy, szorstkie materiały, niewytłumione wodami płodowymi dźwięki. Zmysły maluszka domagają się ukojenia. Rodzic może pomóc odnaleźć się w nowych okolicznościach, wspólnie odkrywając otoczenie.
Pierwsze miesiące życia dziecka nazywane są czwartym trymestrem. To proces adaptacji po okresie prenatalnym. Warto zadać sobie pytanie o przedmioty wokół maluszka.Na ile są one pomocne w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i tworzeniu relacji z opiekunem? Wszelkie grające i świecące gadżety rozpraszają jedynie uwagę, równocześnie przyczyniają się do przeciążenia delikatnego układu nerwowego. Co zatem wybrać?
Chusta w ciąży odciąży
Doskonałym pomysłem jest zaopatrzenie się na etapie ciąży w chustę dostosowaną do noszenia nowego członka rodziny. Przed porodem chusta na pewno sprawdzi się przy motaniu rosnącego brzuszka, odciążając przy tym kręgosłup i minimalizując ból bioder, a także będzie chronić brzuszek przed zimnem.
Chusta jest doskonałą pomocą w opiece nad noworodkiem i jego starszym rodzeństwem. Opiekun odzyskuje wolne ręce do zabawy ze starszakiem, a maluszek przypomina sobie, czego doświadczał przez ostatnich 9 miesięcy. To balsam dla zmysłów małego dziecka i najlepszy lek na płacz i kolki: kołysanie, zapach, bicie serca i dotyk bliskiej osoby.


Chusta elastyzna - Babylonia

Nietypowy prezent dla przyszłej mamy

Mniej znaną tradycją jest obdarowywanie przyszłej mamy specjalną biżuterią. Bola to wisiorek w kształcie kuli z ukrytym w środku malutkim dzwoneczkiem. Jego subtelny dźwięk jest dziecko słyszy już od 20 tygodnia ciąży. To właśnie jest ten czas gdy rozwija się zmysł słuchu.

Wisiorek Bola - Babylonia

W Meksyku wisiorki  nazywają się przywoływacze aniołówNie bez powodu! Okazuje się, że dobrze poznany dźwięk dzwoneczka to wspaniała pomoc w utuleniu maluszka. Brzmienie wisiorka Bola jest także przypomnieniem dla przyszłej Mamy, aby troszkę zwolniła i zadbała o swój komfort w ostatnich tygodniach przed porodem.

Przytulanka, powiernik i najlepszy przyjaciel w jednym

Jeśli szukamy czegoś wyjątkowego, co będzie towarzyszyło naszemu dziecku od samego początku, to warto rozejrzeć się za odpowiedniej przytulanką. Bezpieczna zabawka sprawdzi się w kształtowaniu zmysłu dotyku… i smaku! Przytulanka idealnie sprawdza się w trakcie ząbkowania oraz odwrażliwiania sfery oralnej, a także przy rozwijaniu zdolności manualnych.

Niemowlak z pewnością będzie wkładał przytulankę do budzi, dlatego ważny jest wybór produktu z atestem. Dobrym pomysłem jest zastąpienie typowej pluszowej przytulanki np. taką uszytą z bawełny organicznej. Warto zwrócić uwagę by przytulanka nie miała odstających elementów, a także najlepiej, aby była wykonana z naturalnych, ekologicznych materiałów. Jest to bardzo bardzo ważny wybór ponieważ żucie i ssanie pozwala dziecku na samoregulację i uspokojenie się. Dzięki temu unikniemy nadużywania smoczków.

Przytulanka Hoppa Babylonia

Króliczek Tino, przytulanka Sisco Floppy to zabawki, które są stworzone właśnie z myślą o najmłodszych. W środku każdej z tych zabawek znajduje się chłonna bawełna organiczna lub wełna owcza o właściwościach antybakteryjnych. Co ciekawe każda z nich chłonie zapach mamy. Czy można wyobrazić sobie lepszego kompana w trakcie drzemki?

Rozwijaniu zmysłu dotyku i słuchu służą również gryzaki i grzechotki z serii a. Ich faktura sprawia, że wspaniale nadają się do ciumkania przez dzieci. Cieszą również oko wyjątkowym, naturalnym designem. Nie znajdziemy tu krzykliwych kolorów i wzorów. Szydełkowe grzechotki i maskotki to estetyczna uczta dla zmysłów zarówno małych, jak i dużych.

Kołysanie, czyli powrót do brzuszka Mamy.

Ciekawą alternatywą dla leżaczków jest hamak zawieszany na specjalnym stelażu, w łóżeczku lub w kołysce niemowlęcia. Można z powodzeniem stosować go aż do piątego miesiąca życia. Delikatne kołysanie przypomina ruch znany jeszcze z czasów ciąży, przyczyniając się do rozwoju zmysłu równowagi oraz czucia głębokiego. To wyjątkowo ważne dla późniejszych umiejętności manualnych i zdolności motorycznych.


Hamak Babylonia

Pomóż dziecku “przybyć” na Ziemię

Warto na noworodka spojrzeć jak na małego “kosmitę”, który przez całe swoje dotychczasowe życie mieszkał na innej planecie. Po 9 miesiącach musi na nowo dostosować się do tego, co go otacza. Możemy mu w tym pomóc, patrząc holistycznie na jego rozwój i wybierając każdy element wyprawki z pełną rozwagą. Delikatne, naturalne tkaniny, subtelne dźwięki, postawienie na bliskość przy noszeniu maluszka i prostotę. To wszystko sprawi, że nasz mały “ufoludek” bezpiecznie wyląduje w ramionach swoich rodziców na planecie Ziemia.


pixelpixelpixelpixelpixelpixel